Photogallery by Bogusław Światek | Fotografia jest moją pasją od wielu lat oraz spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Jankes

Pogórze Strzyżowskie

Fotografia to nie tylko pasja i spełnianie marzeń z dzieciństwa …

Fotografia to także możliwość spotkania się z przyjaciółmi, możliwość poznania ciekawych ludzi i ich pasji oraz możliwość obcowania sam na sam z otaczającą nas przyrodą.

Tak też było i tym razem podczas Wiosennego Pleneru Związku Polskich Fotografów Przyrody Mamucim Szlakiem na Pogórzu Strzyżowskim.

Miejscem spotkania i wieczornych pogaduszek oraz fascynacji pracami naszego kolegi:

 - geografa, z zamiłowania turysty, krajoznawcy i fotografa Marka Nasiadki, a zarazem noclegu była „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej.

Stąd wyruszyliśmy w najciekawsze miejsca pobliskich Rezerwatów Przyrody i Parków Krajoznawczych.

 Nie tylko przyroda ale również zabytki architektoniczne i historyczny były celem naszego pleneru.

Tak więc poprzez Pasmo Klonowej Góry stamtąd na Górę Bardo, poprzez Rezerwat Przyrody Góra Chełm dotarliśmy do Stępiny. Właśnie tutaj wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy schron kolejowy, poznaliśmy jego historię. W drodze na fantastyczny obiad we Frysztaku zatrzymaliśmy się jeszcze w Gogołowie i Januszkowicach.  

Po obiedzie mogliśmy spojrzeć na malowniczą panoramę Bramy Frysztackiej pasmo Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego  oraz zahaczyliśmy o rezerwat Herby.

Zapraszam do krótkiego spaceru po Pogórzu Strzyżowskim

pixelstats trackingpixel
Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Google Buzz
  • Wykop

Napisano 4 komentarze do tego artykułu

Kamilla ;) napisał:
04/25/2011

byłam tam w głobikowej w zeszły weekend ;) ) i dzisiaj ;) )) znam tam bardzo ładne miejsca do których chce się wracać… zdjęcia cudne :) ten bażancik na drodze uroczy ;)

Kamilla ;) napisał:
04/25/2011

a ostatnie zdjęcie to jest ta polanka na której o wschodzie słońca składałam przyrzeczenie harcerskie ileśtam lat temu :)

Jacek napisał:
04/25/2011

Ujęcia z bażantami – rewelka

Jankes napisał:
04/26/2011

miło jest usłyszeć , że podobają się Wam ukazane przeze mnie miejsca i zwierzaki. Kamila, to czekam na współrzędne polecanych przez Ciebie miejscówek :)

Napisz komentarz