Photogallery by Bogusław Światek | Fotografia jest moją pasją od wielu lat oraz spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Jankes

Tatry z Dębicy

Dla niektórych mogłoby się wydawać to niemożliwe aby niewyjeżdżająca z Dębicy podziwiać piękno naszych Tatr.

 Dzięki sprzyjającej pogodzie, odrobinie szczęścia i samozaparciu które przydaje się podczas porannego spaceru przy temperaturze -24stopnie Celsjusza wszystko jest możliwe.

Co prawda nie udało mi się sfotografować turystów na Tatrzańskich szlakach ale to zapewne wina pogody, a nie 130 kilometrowej odległości :)

Do zobaczenia na szlaku :)

:)

pixelstats trackingpixel
Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Google Buzz
  • Wykop

Napisano 9 komentarze do tego artykułu

B.o.b.o. napisał:
12/07/2010

Boguśś na Twoje zdjęcia mogę patrzec i patrzec i cos Ci powiem… załuje że nie mogłam byc tam na Twoim miejscu, bo widoki sa cudne!!!!… ale wszystko przede mna!! :) :) :* Pozdrawiam!!!! :) ;)

Pathy napisał:
12/07/2010

Podobno Dębica nie jest ciekawym miastem:) ale czy na pewno?:) Ty w każdym calu ukazujesz same dobre i pozytywne aspekty bycia mieszkańcem Dębicy i jej okolic :)

roman sz napisał:
12/10/2010

darka już pytałem więc i spytam Ciebie
jakie szkło – też cztrysetka?
bo ty chyba pentaxem focisz?

kiedyś w maju/czerwcu wracałem służbowo ze słowacji przez Chyżne i wzięliśmy WOPistę (na jego prośbę) po zmianie z pracy do domu, mieszkał gdzieś przy trasie z chyżnego – akurat była super pogoda – całe tatry było widać jak na dłoni – każdy szczegół
ten gość mówił że siedząc na granicy często patrzą na te góry i tylko dwa, max trzy (!) dni w roku jest taka extra widoczność – więc jak to się mówi: byłeś we właściwym miejscu o właściwej porze :-)

Jankes napisał:
12/11/2010

Roman, ja robiłem fotki 50D + 70-200,f/2,8 + konwerter X2 + bardzo dużo technicznych moich błędów których do dziś nie mogę przeżałować stąd tylko taka jakość zdjęć. Ale dobra nauczka na przyszłość :)

roman sz napisał:
12/13/2010

hm…
teraz patrzę na fotkę darka i Twoją (z tym domem na pierwszym planie) i rzeczywiście jest tu mniej ostrości i wyraźna winieta, ale wcześniej tego zupełnie nie zauważyłem… więc nie masz się co zamartwiać… :-)

on miał 400L a ty 200+konwerter – zawsze to lepiej jedna optyka bez żadnych “polepszaczy”
z takich wynalazków to chyba tylko pierścienie pośrednie nie pogarszają tematu

Jankes napisał:
12/13/2010

dodatkowa optyka zapewne pogarsza jakość zdjęć ale również wymaga zastosowania niekonwencjonalnych ustawień aparatu podczas robienia zdjęć o czym przekonałem się dopiero podczas wyrawiania na dużym monitorze. Ale to tylko kolejny przykład że fotografia to nie tylko sprzęt ale również praktyka, praktyka, praktyka :)

Mati napisał:
07/26/2011

Czy te zdjęcia na pewno zostały zrobione w granicach Dębicy? Z tego co wiem, pasmo górek w Dębicy jest niższe niż kolejne z pasm na południe, ciągnące się od Latoszyna po Głobikową. Tym samym zasłania przecież wszystko to, co się znajduje na południe od niego?

Jankes napisał:
07/26/2011

Mateusz dla Ciebie 6ka z topografii.
:)
Zdjęcia wykonane były z drogi, która wiedzie do Głobikowej kilka metrów po wyjściu z lasu.

Mati napisał:
07/27/2011

Na Południku, w lewo Głobikowa w prawo Połomia ;)
Tak w ogóle gratuluje wyjątkowych ujęć, to one sprawiły że trafiłem na tego bloga. Sporo jeżdże po regionie i na przestrzeni ostatnich 2-3 lat, z tego co pamiętam, widziałem chyba z dwa razy zarys Tatr na horyzoncie, nigdy nie mając przy tym aparatu. Pozdrawiam

Napisz komentarz