Photogallery by Bogusław Światek | Fotografia jest moją pasją od wielu lat oraz spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Jankes

Cukierek

Słodkiego, miłego życia
Jest tyle gór do zdobycia

Temat powstał przy udziale mojego 17-sto letniego syna Mateusza.

Poczytajcie co on ma do powiedzenia…

” … od 2 tygodni choruję na cukrzycę typu 1, chcę aby ludzie więcej wiedzieli o tej chorobie, chcę  pokazać, że mimo, iż jest nieuleczalna (jak na razie) to nie jest żadnym ograniczeniem… Najtrudniej było na początku, gdy usłyszałem diagnozę, a raczej  „WYROK”. O cukrzycy wiedziałem jedynie, że jest nieuleczalna i nic po za tym. Mimo, że gdzieś na dnie wciąż miałem jeszcze nadzieję, pierwsza noc minęła na przyzwyczajaniu się do myśli, że mam cukrzycę, ale już od następnego dnia zamiast walczyć z „WYROKIEM” postanowiłem go przyjąć i dowiedzieć co on ze sobą niesie. Okazało się, że rzeczywistość jest znacznie lepsza niż się z początku zdawało. Zamiast marnować czas na zamartwianie się i pytanie Boga

„Czemu akurat Ja ???”

Postanowiłem lepiej poznać chorobę, oraz cieszyć się, że nie trafiło się coś gorszego, bo gorszych chorób od cukrzycy są setki. A tak właściwie to cukrzykiem jestem tylko w czasie posiłków, które są po prostu zdrową wersją zwykłych (w dodatku wcale nie gorzej smakują). Po za tymi 10 minutami, które każdego dnia muszę  poświęcić na badanie stężenia glukozy i zastrzyki insulinowe nic w moim życiu nie uległo zmianie.

Jak każdy inny chłopak gram, ćwiczę i uczę się. I tak też chcę być traktowany… na równi z innymi…”

.

Wszyscy staramy się odnaleźć sens …  tak jak odnalazł go Wojciech Sarna od 8 lat chorujący na cukrzycę, który 1 października 2006r  wspinał się na Czo Oju – 6 ośmiotysiecznik w Himalajach, z glukometrem i insuliną. Ponadto uprawia inne sporty ekstremalne: skacze na spadochronie, lata na parolotni. Dzięki, któremu od pierwszych dni choroby naszego syna mieliśmy świadomość, że jeszcze wszystko jest możliwe.

Wojtku trzymamy  kciuki za powodzenie w organizacji wyprawy na Mount Everest.

pixelstats trackingpixel
Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Google Buzz
  • Wykop

Napisano 6 komentarze do tego artykułu

Pati napisał:
10/15/2009

tak myslalam ze to bylo Twoja inspiracja do tych zdjec.
3maj sie poradzicie sobie z tym pierwsze dni sa zawsze najgorsze…

Ana napisał:
10/17/2009

Ciesze sie, ze w tym calym nieszczeciu potraficie juz patrzec na to wszystko w jakims sensie pozytywnie. Wierze, ze jeszcze wiele radosnych chwil przed Wasza rodzinką :-) . Pozdrowienia dla Mlodego!

Jankes napisał:
10/17/2009

Dziękuje, Dziękujemy :)
Skoro mówicie, ze sobie damy radę to nie mamy inne wyjścia tylko normalnie żyć, śmiać się, bawić :)

anonim napisał:
01/22/2010

To genialne móc przeczytać coś takiego. Tylko w zgranej, rozumiejącej się, rozmawiającej i przede wszystkim kochającej rodzinie można wykreować takie myślenie u tak młodego, mimo wszystko przerażonego i pełnego obaw człowieka. Nie wierzę że dla kogoś w wieku Mateusza wieść o tego typu chorobie nie była szokiem, przez chwilę jak sam napisał-WYROKIEM i smutkiem. Najważniejsze, że z pomocą ukochanych, wspierających rodziców odnalazł się w tym i ma siłę by walczyć ;) Bo warto. Naprawdę warto. Pogratulować niesamowitych rodziców. Świat byłby piękniejszy gdyby wokół więcej było takich rodzin! Podziwiam. Życzę wszystkiego co najlepsze…

Jankes napisał:
05/13/2010

Dziękuję Wszystkim w imieniu “Słodziucha” :)

Blanka VERN, Chicago napisał:
06/22/2010

CUKRZYCA typu 2. Można ją POKONAĆ !!
BH.304.
MOTTO: CUKRZYCA typu 2, a stabilny poziom cukru przez 24h !!

Przy cukrzycy ważnym jest aby dostosować odżywianie do tabel z tzw. __NISKIMI węglowodanami. Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają TRZUSTKI.
Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie NIE przekraczające po spożyciu DOZWOLONEJ granicy; __czyli 26% wzrostu.
Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

Mając cukrzycę powinniśmy zatem stosować, dietę wg tzw. __NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki POWODUJĄ we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki WW węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają JAKOŚCI !!

Tabele; Dozwolone oraz Zakazane dopełniają właściwej identyfikacji prawd przyrodniczych.
Dostosowanie się do tabel ZALECANE i DOZWOLONE pozwala w kilka DNI ustabilizować poziom cukru we krwi i NIE jest to TRUDNE !!

1. Pamiętajmy, że poziom cukru we krwi nie podnosi ani ____POWIETRZE, ani ____WODA mineralna, lecz ZJADANE węglowodany.

2. Pamiętajmy, że poziom cukru we krwi nie podnosi ani ____POWIETRZE, ani ____WODA mineralna, lecz ZJADANE węglowodany.

3. Pamiętajmy, że poziom cukru we krwi nie podnosi ani ____POWIETRZE, ani ____WODA mineralna, lecz ZJADANE węglowodany.

Taki sposób odżywiania jest skuteczny i warto go zastosować OD ZARAZ !!

R E F L E K S J A:
__INDEKS ŻYWIENIOWY, a; __INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

Zobacz też; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW.
__Książka; _pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
__Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

Napisz komentarz